کلد برو

[vc_row][vc_column][vc_column_text]کلد برو احتمالا اولین بار در قرن ۱۷ و در ژاپن به کار رفته است.
زمان عصاره گیری در روش کلد برو بسیار زمان بر است. می توان گفت ۲ تا ۲۴ ساعت زمان صرف این روش می شود ، و دلیل آن این است که آب به صورت قطره ای وارد می شود و دمای آن بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد.
در روش کلد برو ، قهوه آسیاب شده به طور شناور در آب قرار می گیرد ، و به دلیل زمان طولانی دم آوری آن ، کافئین بیشتری نسبت به بقیه روش های دم آوری به شما می دهد.
دمای پایین تر آب در دم آوری قهوه باعث کمتر بودن تلخی قهوه می گردد.
کلد برو را با آیس کافی اشتباه نگیرید، کلد برو روشی برعکس است که به جای سرد شدن قهوه در آن، عصاره قهوه شما گرم می‌شود، اما از لحاظ عطر و طعم عصاره، حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارد. کلد برو عطر و طعم و ترکیبات متفاوتی را در عصاره‌گیری نسبت به آب داغ آزاد میکند، در کلد برو شما میتوانید ویژگیهای دست نیافتنی تری را از نژاد قهوه خود آزاد کنید. برخی مردم کلد برو را به خاطر کمبود اسیدیته ناامید کننده میدانند، که این اتفاق نشات گرفته از انرژی گرمایی ناکافی در فرآیند برویینگ آن است. روش های متفاوتی برای درست کردن کلد برو وجود دارد, که بیشتر آنها از راه‌ کلاسیک فیلتر ها تهیه می‌شود، جایی که جاذبه زمین به آرامی قهوه را به سمت فیلتر کاغذی، آهنی یا پارچه ای می‌فرستد.
کلد بروهمانطور که میدانید عصاره‌گیری مستقیماً با گرما در ارتباط است. گرمای پایین به معنای انرژی کمتر است، و باعث آرام‌تر رخ دادن اتفاقات میشود. اگر تابه حال به صورت اتفاقی بر روی تی بگ آب سرد ریخته باشید، این نکته که گرمای پایین به معنای انرژی پایین است را متوجه شده اید. در زمینه کلد برو قهوه به صورت قطره قطره فرو میریزد. یک راه حل جالب در دم آوری کلد برو که میتواند تا حدودی از دست رفتن اسیدیته را جبران کند، این است که در ابتدای عملیات آب داغ به آن اضافه کنید. این “بلومینگ داغ” کمک به خروج گاز از دی اکسید کربن میکند، اما مهمتر این است که هم سرعت و هم قدرت برویینگ اولیه را بالاتر می‌برد. به هنگامی که عصاره‌گیری انجام شد، کلد برو میتواند در ظرف ریخته شود و بیشتر از یک هفته در یخچال بماند، سپس برای سرو یا گرم شود و یا روی آن یخ ریخته شود. اگر چه محصولاتی متفاوت برای کلد برو ساخته شده است، اما همگی آنها به یک روند کار می‌کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]