آموزش راه اندازی رستوران

ما با تکیه بر دانش فنی ،تجربه کاری و در اختیار داشتن تیم متخصص و کارآمد در زمینه طراحی و راه اندازی انواع رستوران ، فست فود و کافی شاپ ، خدمات خود را از ابتدای کار در اختیار مشتریان قرار میدهد.
برای بالا رفتن راندمان کار و تخصصی شدن کارها تمامی فعالیت ها در چهار بخش کلی تقسیم میشود که هر تیم به صورت کاملا حرفه ای بر روی بخشی از پروژه کار میکنند . نحوه کار آنها به اختصار در زیر بیان میشود:

۱- دپارتمان طراحی

تیم طراحی ما .پس از بازدید از مکان پروژه ،برآورد و امکان سنجی انجام میدهد، سپس طرح های اولیه و چیدمان را در اختیار مشتریان قرار داده و پس از تایید نهایی به مرحله اجرا در می آید.
هدف ما استفاده بهینه از فضاها ،ایجاد فضای خوب و دلنشین و انتقال یک حس خوب به مشتریان است.

۲- دپارتمان راه اندازی

خدمات راه اندازی رستوران، راه اندازی فست فود و راه اندازی کافی شاپ توسط اساتید غذا و نوشیدنی به صورت آموزش و مشاوره صورت میگیرد.
مشاوران ما از زمانی که شما تصمیم به راه اندازی یک رستوران،فست فود یا کافی شاپ میگیرید در کنار شما خواهند بود و از برآورد هزینه،طراحی منو ،آموزش پرسنل،مشاوره خرید تجهیزات و … تا افتتاح و خدمات پشتیبانی ، کلیه ی خدمات مشاوره ای را در اختیار شما قرار میدهند و به شما کمک میکنند تا چشم اندازی روشن از آینده رستوران خود داشته باشید و شاهد موفقیت روز افزون آن باشید.

۳- دپارتمان تجهیزات

تیم فروش ضمن مشاوره در ارتباط با انتخاب تجهیزات آشپزخانه به شما کمک میکند تا مناسبترین تجهیزات را با بهترین قیمت برای رستوران، فست فود و یا کافی شاپ خود خریداری نمایید.همانطور که میدانید تجهیزات آشپزخانه تاثیر بسزایی در کیفیت غذای رستوران دارد.پس بسیار مهم است که تجهیزات برودتی ، آماده سازی ، پخت ، شست و شو و تجهیزات جانبی به صورتی انتخاب شود که ضمن در نظر گرفتن بودجه اختصاص یافته،کیفیت استاندارد و مناسب را هم پوشش دهد.

۴- برندینگ

این مجموعه با دراختیار داشتن مشاور حرفه ای در زمینه برندینگ در خلق ایده های نو همراه شما میباشد و به شما کمک میکند تا از امکانات و شرایط ،بیشترین بهره وری را در راستای معرفی برند و برندینگ داشته باشید.
برندسازی پروسه ای است که نیاز به برنامه ریزی و توجه خاص دارد. ما با معرفی دکتر محمد رضا عبداله بیکی این اطمینان را به شما میدهد که با یک برنامه ریزی دقیق بتوانید کسب و کار خود را در این زمینه ارتقا بخشید و با مشاوره و طی کردن مسیر اصولی تبدیل به یک برند شوید.
 
راه اندازی رستوران ، یکی از سخت ترین و تخصصی ترین کارها و مشاغل در دنیاست.
برای راه اندازی یک رستوران موفق ، باید گام های زیر را به ترتیب انجام دهید ؛ و با برنامه ریزی و سنجش صحیح امور ، رستوران خود را راه بیاندازید.

راه اندازی رستوران

  • انتخاب مکان مناسب

شما باید در قدم اول ، مکان رستوران خود را بسنجید ؛ و متناسب با شرایط و به شکل هوشمندانه کاری با کیفیت ، و تازه و غیر تکراری انجام دهید.
در سنجش مکان مورد نظر ، باید هدف کار ، یعنی نوع رستوران را مشخص کنید.
شرایط اقتصادی منطقه ، و نحوه قیمت گذاری منو دیگر رستوران ها ، از جمله عوامل موثر است.

راه اندازی رستوران

  • تداوم کیفیت و خدمات مناسب

باید با آموزش صحیح ، و رعایت نکات آموزشی برای کادر آشپزی موجود ، یا کادر جدید به شکلی که تمامی نکات انجام شوند ، سطح کیفیت کار را ثابت نگه داشته ، یا بالاتر ببرید.
یک تغییر ناگهانی در خدمات و کیفیت ، می تواند منجر به از دست رفتن مشتریان شما شود.
 

  • موارد اقتصادی

به عنوان کسی که دارد ملکی را اجاره می کند ، بهتر به گونه ای عمل کنید ، که پول پیش بیشتر دهید و از مقدار اجاره بها بکاهید. این گونه آرامش صاحب ملک بیشتر بوده و همچنین شانس موفقیت و ثبات کار شما بیشتر خواهد بود.
بهتر است که زمان قرارداد ملک را تا جای ممکن بیشتر کنید ؛ زیرا ممکن است در قرار داد بعدی به دلیل شرائط مالی مبلغ بسیار بیشتری بر روی قرار داد قرار گیرد.
در انتخاب قیمت منو ، باید از کارشناس این کار بهره ببرید. این که پس از هر دوره یا سال درصدی بر قیمت ها بی افزایید ، بسیار بهتر از آن است که ناگهان به صورت زیاد مبالغ منو افزایش یابند.

راه اندازی رستوران

  • استانداردهای رستوران

رستوران نیز مانند تمام مشاغل دیگر ، استاندارد ها و پیش نیاز های خود را داراست.
برای مثال تمامی مکان های درون پلان به صورت تفکیک شده باید مشخص گردند.
سپس باید تمامی استاندارد های مربوط به اماکن درون پلان مانند استاندارد های آشپزخانه ، محل نشیمن مشتریان و … رعایت گردند.
 

  • طراحی داخلی و دکوراسیون

جذب مشتری در گام اول ، و ایجاد آرامش در گام بعدی از عواملی است که طراحی داخلی در آن موثر است.
روانشناسی و شناخت و انتخاب رنگ ها ،  نورپردازی مناسب ، انتخاب صحیح متریال از نظر زیبایی و ماندگاری آنها ،نوع مبل ها و ایجاد آرامش در مشتریان توسط آن ها ، سرمایش و گرمایش و تهویه مناسب هوا ، تصاویر غذای زیبا و حجم کم و زیبا از فضای سبز از عوامل طراحی و دکوراسیون اند.